Ödeme Koşulları

 1. Düşünbil Kitap Avrupa’dan banka havalesi, EFT ya da PayPal sistemi üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 2. Siparişin verildiği tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Düşünbil Kitap Avrupa, 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Düşünbil Kitap Avrupa tarafından iade edilecektir.
 3. Düşünbil Kitap Avrupa sattığı ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler sıklıkla güncellense de sipariş verilen bazı ürünler stoklarımızda tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli bize göndereceğiniz banka hesabınıza iade edilir.
  Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Düşünbil Kitap Avrupa’nın bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden yapmanızı öneririz.
 4. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı posta yolu ile yapılır. Gönderim hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 5. Düşünbil Kitap Avrupa’dan satın alacağınız Yıllık Abonelik için aboneliğin başlangıcı siparişin verildiği tarihe kadar basılmış son sayıdan itibaren geçerlidir. Abonelik, bu başlangıcı takip eden 12 (on iki) sayı için geçerlidir.
 6. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda kitap.dusunbil[at]hotmail.com’a e-posta gönderebilirsiniz. Gönderici firma, tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra gönderici firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak .pdf formatında kitap.dusunbil[at]hotmail.com adresine, durumu açıklayıcı bir e-posta şeklinde göndermelidir. Düşünbil Kitap Avrupa, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 7. Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Bu süre içinde Düşünbil Kitap Avrupa’ya aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin Düşünbil Kitap Avrupa’ya ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacaktır. Cayma hakkının kullanılması için gönderinin paketinin açılmamış olması gerekmektedir. İade gönderisinin tarafımıza ulaştığı tarihi takiben 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.
  Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 8. Sipariş edilen ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin Satıcı’ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Ürünlerin temininde stokların yenilenmesi nedeniyle gecikmeler yaşanabilir. Bu halde de Alıcı siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (ondört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
 9. eu.dusunbilkitap.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. eu.dusunbilkitap.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır.

Kargo

1. Düşünbil Kitap Avrupa gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Düşünbil Kitap Avrupa’da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.

2. Düşünbil Kitap Avrupa’dan satın alacağınız Yıllık Düşünbil Dergisi Aboneliği için, her yeni sayı posta yolu ile iletilir.

3. Ortalama teslim süreleri: Posta yolu ile tahmini 7-15 gün ve her halükarda 30 günlük yasal süre içerisinde teslimat yapılmaktadır. Eğer gönderi takipli ise size bildireceğimiz gönderi takip numarasıyla da kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

4. Gönderici şirket tarafından belirlenen süre dahilinde adres bilgilerinin eksikliği, Alıcı’ya ulaşılamaması vb. nedenlerle teslimatı gerçekleştirilemeyen ve Düşünbil Kitap Avrupa’ya iadesi yapılan kargolarda Alıcı’nın talebi doğrultusunda sipariş iptali veya tekrar kargo gönderimi yapılabilir. İptal durumunda Alıcı’ya yalnızca ürün bedeli iade edilir. Tekrar gönderimde ise kargo ücreti Alıcı’ya aittir.

5. Abonelik dahilinde gönderilen paketlerin adres bilgilerinin eksikliği, Alıcı’ya ulaşılamaması vb. nedenlerle Düşünbil Kitap Avrupa’ya iadesi durumunda ilgili sayı bir sonraki abonelik gönderisi ile birlikte gönderilir. Alıcı’nın talebi doğrultusunda veya aboneliğin bitimi durumunda kargo ücreti Alıcı’ya ait olacak şekilde tekrar gönderimi yapılabilir.


İade

Düşünbil Kitap Avrupa, iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları:

Düşünbil Kitap Avrupa’dan satın aldığınız her ürünü/ürünleri, teslim veya sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.
İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması, -tutanak tutulma durumu dışında- kargo paketinin açılmamış olması ve cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.
Bu bildirimin Düşünbil Kitap Avrupa’ya ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve iade gönderisinin tarafımıza ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.

Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve gönderici firmanın etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır. İadelerde gönderici ücreti Alıcı’ya aittir.

Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları

 • Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.
 • Tüketici, malın teslimatı sırasında tutanak tutmakla yükümlüdür. Aksi takdirde, Düşünbil Kitap Avrupa ayıp ile ilgili hiçbir yükümlülüğü kabul etmemektedir.
 • Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 1 (bir) hafta içerisinde tutanığı gönderdiğiniz e-posta içinde yazılı olarak Düşünbil Kitap Avrupa’ya bildiriniz.

Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile Düşünbil Kitap Avrupa’ya ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

 • Ayıplı olduğu gerekçesi ile Düşünbil Kitap’a ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.
 • Ayıplı ürünün değişimi talep edildiği takdirde, iadesi gerçekleşen ürün işleme alındıktan en geç 5 (beş) iş günü içinde tekrar gönderim yapılacaktır.
 • Bedel iadesinin talep edilmesi halinde ayıplı ürün bedeli 14 (ondört) gün içerisinde ödeme şekline uygun olarak iade edilmektedir. Şu kadar ki, kullanıcı hatası sonucu ayıplı hale geldiği tespit edilen ürün/ürünler için bu hakların kullanımı söz konusu olmayacaktır.

Ayıplı olduğu gerekçesi ile Düşünbil Kitap Avrupa’ya yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:

 • Düşünbil Kitap İade Formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.
 • Ürünün iade gönderisi hazırlanmadan önce e-posta aracılığıyla Düşünbil Kitap Avrupa ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 • Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.
 • Ürün, Posta aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu ürüne/ürünlere ait gönderi ücreti Düşünbil Kitap Avrupa tarafından karşılanacaktır.

Zarar görmüş paket durumunda;

 • Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
 • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
 • Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 • Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Düşünbil Kitap Avrupa’ya bildirilmelidir. Düşünbil Kitap Avrupa en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda kitap.dusunbil[at]hotmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.